PASTEL

adres: Jagiełły, Marki projekt: 2019 realizacja: 2020

Mieszkanie znajduje się pod Warszawą w spokojnej okolicy domów jednorodzinnych, do którego chcieliśmy przemycić zieleń z zewnątrz.

Metraż to 50m2, 2 pokoje oraz łazienka. Rozkład mieszkania jest bardzo przestronny. Wchodząc do mieszkania mamy w komunikacji sporą szafę na okrycia wierzchnie z otwartą podświetlaną półką na buty oraz półką na klucze. Po prawej stronie znajduje się łazienka z prysznicem. Na wprost jest wejście do sypialni, która utrzymana jest w jasnych tonach z tapetą w liście. Na jednej ze ścian znajduje się szafa z drewnianym frontem, która przechodzi w kącik do pracy zdalnej. Wracając do komunikacji mamy przejście do salonu z aneksem kuchennym. Właścicielka nie potrzebowała na co dzień dużego stołu, co też przy metrażu 50m2 byłoby znacznym ograniczeniem przestrzeni. Dlatego sercem części dziennej jest wyspa z zintegrowanym stołem śniadaniowym, który można przedłużyć na większe wydarzenia.

Głównym założeniem projektowym w salonie miało być wyciśnięcie jak największej przestrzeni z dużą ilością miejsc do przechowywania, które udało się uzyskać w przestrzeni kuchennej. Niezależnie od metrażu, w którym mieszkamy ilość rzeczy do składowania stale rośnie. Im więcej sprytnie zaprojektowanych schowków tym lepiej. Tak jest i w tym przypadku. Natomiast sam salon utrzymany jest w jasnych tonach, dominuje kolor taupe z drewnianymi elementami. Wyraźnym akcentem kolorystycznym jest zieleń. Pojawia się ona zarówno na kanapie oraz siedzisku w łączniku z komunikacją. Na podłodze jest wysokiej jakości panel, który wygrał z deską naturalną ze względów eksploatacyjnych. Dywan z plecionej wełny sprzyja wypoczynkowi. A owalne, czarne stoliki o różnej wysokości na jego tle ładnie odcinają się kolorystycznie. Zasłony są w ciepłym odcieniu i nadają domowego klimatu. Z racji, że mieszkanie znajduje się na parterze zaprojektowano zasłony z woalu, które pozwalają doświetlić wnętrze a równocześnie mamy komfort swobodnego poruszania się we nim. Za kanapą są odpowiednie grafiki, które dodają sznytu całości. Ściana telewizyjna jest stonowana a cały drewniany element podkreśla pionowe, nastrojowe oświetlenie.

KUCHNIA

Wyspa jest sercem mieszkania. Udało się tu wbudować stół śniadaniowy, który możemy także wydłużyć. Blat wyspy jest z materiału z powłoką anti-finger a sam stół śniadaniowy oraz blat głównej części kuchni drewniany. Nad wyspą znajduje się okap dekoracyjny oraz podwieszana półka spawana. Fronty zabudowy kuchennej są w kolorze taupe z delikatną wyfrezowaną ramką. Otwieranie większości z nich jest na tip-on. Jedynie uchwyt lodówki i zmywarki ma delikatny uchwyt krawędziowy. Zabudowa kuchni płynnie przechodzi  zabudowę siedziska, która jest w tym samym kolorze wraz ze ścianami.

MATERIAŁY

Ze względów eksploatacyjnych decyzja co do materiału na podłogę padła na panel laminowany firmy Egger. Jest to wytrzymały materiał nie wymagający większej pielęgnacji. Wszystkie meble, zabudowy zarówno do salonu, komunikacji, łazienki czy sypialni to elementy na zamówienie wykonane przez stolarza. Liczyło się tu wykorzystanie każdego centymetra, dlatego każdy z nich był precyzyjnie zaplanowany od zewnątrz jak i w środku. Żeby zrównać koloryt ścian z zabudowami część z nich wykonana jest w lakierze wykończonym w macie. Fronty kuchni mają dodatkowo frezowane ramki, które pięknie współgrają z światłocieniem przedzierającym się przez drzwi balkonowe. Elementy drewnopodobne zostały wykonane z laminatu firmy Egger, który ma w swojej ofercie naturalne odcienie. Sofa to odkrycie z Agata Meble, która sprawdziła się już niejednokrotnie a tym razem możemy zobaczyć ją w zielonym obliczu. Kolor tapicerki udało się zgrać z materiałem zastosowanym na siedzisku w łączniku z komunikacją oraz na łóżku w sypialni. Wszystkie tkaniny są materiałami w technologii easy clean żeby były przyjemne w eksploatacji i cieszyły oko przez długi czas. Elementy spawane zostały wykonane na zamówienie żeby idealnie spasować się z wyspą. Natomiast dekoracje ścienne w postaci kolibrów od Papdeco są mosiężne.

CIEKAWOSTKI

Na pewno wartym elementem, o którym należy wspomnieć jest wyspa z zintegrowanym stołem śniadaniowym, który w zależności od potrzeb możemy przedłużyć mobilnym elementem blatu, który wsparty jest na składanej, spawanej, czarnej nodze. Na co dzień stół śniadaniowy wsparty jest na szklanym podparciu, które nadaje lekkości i przestronności wnętrzu i nie zajmuje dużej ilości miejsca, która jest tu na wagę złota.

DODATKI

Dodatki to biżuteria wnętrza. W najbardziej widocznym miejscu cieszą oko mosiężne kolibry od Papdeco, które są wykonane ręcznie z odpowiednio dobranym stopniem patynowania. Obrazy na ścianie to grafiki o wyraźnych kolorach i stanowczych kształtach od firmy Desenio. Wazony zostały upolowane w H&M Home. Są one w kolorach spójnych z całym wnętrzem. Dywan z plecionej wełny wybrany został  z względu na kolor oraz przyjazny wypoczywaniu materiał.

SYPIALNIA

W głównym miejscu jest łóżko z tapicerowanym, zielonym wezgłowiem. Za nim na tapecie pojawia się motyw roślinny. Kinkiety i stoliki nocne są białe co nadaje lekkości i jest spójne z jasną tapetą. W rogu po przeciwnej stronie znajduje się kącik do pracy zdalnej, który przechodzi w sporą szafę.

ŁAZIENKA

Łazienka miała być przestrzenna na tyle, ile pozwala jej metraż. Dlatego aby zmieścić całe założenie zdecydowaliśmy się na prysznic walk-in. Jego strefa jest w ciemniejszej płytce o delikatnym spękaniu. Natomiast jasna jest delikatnie płomieniowana. Żeby powiększyć przestrzeń lustro zostało zastosowane zarówno na szafce nad umywalką jak też na kominie. Zabudowa wc wykonana jest z tego samego materiału co szafka podumywalkowa. Zostało tam też schowane miejsce do przechowywania.

%d blogerów lubi to: